سگا توسعه‌دهندگان بازی Angry Birds را تصاحب می‌کند


به‌دنبال گزارشات روز گذشته، شرکت Sega حالا رسما تأیید کرده که در پی تصاحب سازندگان بازی Angry Birds است. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

شرکت Rovio و Sega

شرکت ژاپنی قصد دارد تا این معامله را با پرداخت 706 میلیون یورو، یا به عبارت دیگر تقریبا 775 میلیون دلار انجام دهد. سگا تأکید کرده که این تصاحب، با رضایت طرفین انجام می‌شود و هیئت مدیره Rovio حمایت خود از این پیشنهاد را نشان داده است. همان‌طور که می‌توان حدس زد، آی پی محبوب Angry Birds و حضور استودیوی Rovio در بازار بازی‌های موبایل، کلیدی‌ترین بخش این خرید به‌شمار می‌آید.

سگا گفته که قصد دارد تا با این خرید، «به سرعت رشد خود در بازار جهانی گیمینگ» سرعت ببخشد و «با ایجاد تعامل بین تجارت‌های فعلی سگا و توانایی‌های Rovio»، ارزش شرکت خود را افزایش دهد. سگا در نظر دارد تا به‌طور بخصوص از دانش و تجربه سازندگان Angry Birds در زمینه مدیریت بازی‌های لایو سرویس موبایلی بهره ببرد تا بتواند عناوین فعلی و آینده خود را به این پلتفرم عظیم بیاورد. هاروکی ساتومی، مدیر عامل سگا از بازار موبایل به عنوان یک «بازار با پتانسیل بالا» یاد می‌کند و می‌گوید افزایش رشد در این بازار، یکی از اهداف بلندمدت کمپانی ژاپنی محسوب می‌شود.

الکساندر پلیتیر-نورمن، مدیرعامل شرکت Rovio نیز در خصوص این خرید گفته: «مأموریت ما خلق لذت است. توسعه و گسترش دادن IPهای درخشان Rovio و سگا با بهره‌گیری از مهارت‌ها و ابزار ما جهت خلق لذت بیشتر برای بازیکنان، ایده‌ای است که واقعا ما را هیجان‌زده می‌کند.»

هر چند روند این خرید هنوز نهایی نشده، اما سگا انتظار دارد که Rovio را در سه‌ماهه دوم سال مالی 2023/2024، یعنی بازه‌ زمانی بین تیر تا مهر ماه تصاحب کند.

The post سگا توسعه‌دهندگان بازی Angry Birds را تصاحب می‌کند appeared first on بازی سنتر.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!