مایکروسافت نبرد حقوقی علیه FTC را برد، عقب‌نشینی CMA


دادگاه آمریکا رأی نهایی پرونده مربوط به خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را صادر کرده و مایکروسافت، به عنوان پیروز این نبرد حقوقی علیه FTC معرفی شده است. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

شرکت Microsoft و Activision Blizzard

به‌نظر می‌رسد تلاش‌های FTC برای بلاک کردن خرید اکتیویژن بلیزارد بی‌ثمر باقی ماند، چرا که دادگاه آمریکا شرکت Microsoft را پیروز این پرونده اعلام کرده است. بدین ترتیب، مایکروسافت امیدوارتر از همیشه خواهد بود تا خرید اکتیویژن بلیزارد را تا تاریخ معین شده قبلی، یعنی 18 جولای (27 تیر) به تأیید نهایی برساند. با نهایی شدن این خرید، مایکروسافت مالکیت بازی‌های عظیمی از جمله World of Warcraft، کال آو دیوتی، کندی کراش، دیابلو و چندین IP کلیدی دیگر را به‌دست می‌آورد.

فیل اسپنسر، رئیس برند ایکس باکس در مورد رأی دادگاه آمریکا گفته: «از بابت این که دادگاه به‌سرعت رأی خود را به نفع ما صادر کرده، قدردان هستیم. شواهد و مدارک نشان دادند که قرارداد ما با شرکت Activision Blizzard، به نفع این صنعت خواهد بود و ادعاهای FTC مبنی بر جابجا شدن کاربران بین کنسول‌ها، سرویس‌های اشتراکی و کلاود، بازتاب‌دهنده واقعیت‌های بازار ویدئوگیم نیست.»

به‌دنبال صادر شدن رأی دادگاه آمریکا، مایکروسافت اعلام کرده که حالا تمرکز خود را بر روی بریتانیا قرار خواهد داد. دقایقی بعد از عمومی شدن رأی دادگاه، سازمان CMA و مایکروسافت از رسیدن به یک توافق تازه جهت توقف این نبرد حقوقی در بریتانیا خبر دادند. مایکروسافت حالا به‌دنبال ارائه راه‌کارهای نهایی است تا نگرانی‌های سازمان CMA در خصوص تضعیف رقابت در بازار بریتانیا را برطرف سازد.

مایکروسافت پیش از این بارها از تعهد خود مبنی بر نگه داشتن Call of Duty بر روی پلی استیشن و همچنین قرار دادن بازی‌های اکتیویژن بلیزارد بر روی سرویس‌های ابری ترد پارتی، خبر داده بود. با این وجود، FTC همچنان تا پایان این هفته فرصت دارد تا به حکم دادگاه اعتراض کند. در صورت نهایی نشدن خرید تا تاریخ 27 تیر، مایکروسافت موظف است تا 3 میلیارد دلار هزینه را به اکتیویژن بلیزارد پرداخت کند.

The post مایکروسافت نبرد حقوقی علیه FTC را برد، عقب‌نشینی CMA appeared first on بازی سنتر.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!