نحوه برگزاری آزمون PTE

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی  Pearson Tests of English که توسط موسسه پیرسون برگزار میشود و به صورت مخفف نیز به آن PTE گفته می‌شود یکی از معروف ترین آزمون های زبان انگلیسی است که متقاضیان پذیرش تحصیلی از سراسر جهان و رشته های تحصیلی و افراد مایل و مشتاق به مهاجرت های شغلی و … به بعضی از کشور ها مثل کشور های اروپایی قبیل انگلیس و نیوزلند یا استرالیا و کانادا می‌توانند از سطح کسب شده خود در آزمون پی تی ای آن را به عنوان مدرک معتبری که نشان دهنده وضعیت سطح مهارتی زبان انگلیسی آن‌هاست به دانشگاه‌ها سفارت خانه ها یا انواع موسسات و سازمان‌های دولتی در کشور های مختلف و موسسه های مهاجرتی خصوصی یا دولتی ارائه کنند .

توجه کنید که فقط آن دسته از دانشگاه‌های خصوصی و دولتی  خارج از کشور و سفارت‌هایی نتیجه این آزمون را از شما خواهند پذیرفت که آزمون ووچر PTE را در لیست آزمون‌ های دارای اعتبار و قابل قبول خود درج کرده باشند . به همین خاطر لازم است قبل اقدام به شرکت در آزمون با انجام مکاتبه با نهاد یا موسسه طرف حساب خود از پذیرش مدرک پی تی ای اطمینان حاصل کنید .

آزمون پی تی ای دارای ساختار چگونه است ؟ نحوه محاسبه سطح و نمره آزمون پی تی ای به چه شکلی هست ؟ و چرا در سال‌های اخیر هم از طرف متقاضیان ایرانی و هم متقاضیان جهانی غیر انگلیسی زبان از این آزمون استقبال بیشتری شده است؟

برای پاسخ به این سوالات و بیشتر با این مقاله همراه شوید

نحوه برگزاری آزمون PTE

آزمون پی تی ای تماما به صورت کامپیوتری و توسط داور هوشمند پیرسون برگزار می‌شود و مانند دیگر آزمون‌ های تعیین سطح معتبر زبان انگلیسی در سطح جهانی مثل TOEFL iBT و IELTS و مهارت‌ های چهار گانه reading و writing و listening و speaking متقاضیان را مورد ارزیابی قرار داده  و توسط مصحح هوشمند خود موسسه پیرسون میزان تسلط شما بر  مهارت‌های چهارگانه ذکر شده را قضاوت می کند .

در آزمون پی تی ای برای هر کدام از بخش های مهارتی چهار گانه شامل reading و writing و speaking و listening نمره‌ ای از عدد ده تا نود در نظر میگیرد و در نهایت نمرات کسب شده در این بخش ها جمع شده و تقسیم بر ق می‌شوند تا با به دست آوردن میانگین نمرات شما نمره نهایی آزمون پی تی ای برای شما تعیین شده و بعد از آن مرحله سطح بندی میشود که از مبتدی تا ماهر هست و بین این دو مرحله چندین مرحله فرعی نیز وجود دارد .

البته باید اکثر متقاضیان اپلای یا مهاجرت که با سیستم نمره دهی بقیه آزمونهای تعیین سطح جهانی همچون تافل و آیلتس بیشتر آشنا هستند باید توجه کنند شیوه نمره دهی این آزمون بیشتر شبیه به آزمون جهانی آیلتس است ولی در کل برای بالا بردن احتمال پذیرش اپلای و یا صدور ویزا برای کسانی که قصد مهاجرت دارند اقدام به مطالعه جدول تراز گیری بین نتیجه آزمون های جهانی و پی ای تی باشند تا بتوانند به راحتی و با اعتماد و اطمینان کامل خود را برای حداقل نمره مورد نظر خود آماده کنند که اگر بخوایم به صورت منطقی و اجمالی فکر کنیم باید بگوییم ازمون پی تی ای راحت تر از بقیه آزمون هاست و این آزمو ارزان تر تمام می‌شود زیرا قیمت ووچر آزمون PTE بسیار پایین هست و البته با توجه به سنتر امتحانی مورد نظر شما متفاوت است .

همان طور که گفته شد آزمون پی آی تی و آزمون جهانی IELTS شباهت های زیادی دارند از نمره دهی و سطح بندی گرفته تا نحوه برگزاری که هر دو آزمون در انواع  General یا همون عمومی و سطح Academic برگزار می‌شود و همانطور که طبق معمول انتظار دارید در آزمون پی تی ای نیز فقط نوت آکادمیک این آزمون مورد قبول موسسه ها و سازمان های علمی از جمله انستیتو های پژوهشی و دانشگاه ها هستند باید به این نیز توجه کنید قیمت ووچر آزمون PTE نسبت به هزینه پرداختی برای آزمون های آیلتس و… بسیار پایین است

  نتیجه آزمون PTE در کدام دانشگاه ها دارای اعتبار است و پذیرفته میشود ؟

ا آزمون پی تی ای در بیش از ۳۰۰۰ موسسه آموزشی و پژوهشی و دانشگاه های خصوصی و دولتی در کشور های مختلف اروپایی و … پذیرفته میشود .

میتوانیم به چند نمونه دانشگاه معروف از جمله آکس فورد و هاروارد یا ییل اشاره کنیم که مدرک آزمون پی تی ای را قبول دارند

امکان ارسال نظر وجود ندارد!