10 حقیقتی که در مورد Elden Ring نمی‌دانید


بیش از یک سال است که از عرضه بازی Elden Ring می‌گذرد. عنوانی که موفقیت‌های آن همچنان ادامه دارد و به‌نظر می‌رسد قرار است تا سال‌ها از آن بشنویم. فرام سافتور در سال گذشته تجربه‌ای را به مخاطبان ارائه داد که بعید است به‌زودی از یادها پاک شود. میازاکی و تیمش نه‌تنها توانایی‌های خود در خلق یک بازی اپن ورلد وسیع و پرجزئیات را به رخ کشیدند، بلکه فرمول محبوب سری سولز را به مرحله دیگری از تکامل رساندند. اکنون در حالی که همچنان منتظر اولین اطلاعات از اکسپنشن Elden Ring: Shadow of the Erdtree هستیم، از شما دعوت می‌کنیم تا با یکدیگر به مرور 10 حقیقت جالب در مورد الدن رینگ بپردازیم. توجه داشته باشید که این آیتم، حاوی برخی اسپویل‌های داستانی خواهد بود.

برای تماشای آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

10. وقتی که الدن رینگ تبدیل به یک اثر کمدی شد

مدتی پس از عرضه موفقیت‌آمیز بازی، شرکت کادوکاوا (کمپانی مادر فرام سافتور) از انتشار مانگای رسمی «الدن رینگ: راه Erdtree» خبر داد. شخصیت‌های محبوبی از جمله مارگیت، رانی، مالنیا، گادریک و بلایث در این اثر حضور دارند. همچنین داستان و طراحی مانگا نیز بر عهده نیکیچی توبیتا بوده که خود طرفدار پروپاقرص ویدئوگیم به‌شمار می‌آید و بخاطر کار بر روی آثار محبوبی مانند Monster x Monster شناخته می‌شود. اما بخش عجیب ماجرا اینجاست که بر خلاف بازی اصلی، مانگای الدن رینگ: راه Erdtree وقایع داستانی را از یک نگاه کاملا کمدی روایت می‌کند. جالب است بدانید که تاکنون 20 چپتر از این مانگا به‌طور رایگان در دسترس است و انتشار آن همچنان نیز ادامه دارد.

9. خالق الدن رینگ آن را بازی نخواهد کرد

می‌توان گفت که الدن رینگ با فاصله‌ای زیاد، جاه‌طلبانه‌ترین ساخته استودیوی From Software به‌شمار می‌آید. اما شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید به عنوان خالق آثار سولزبورن و کارگردان الدن رینگ، هیدتاکا میازاکی بخاطر داشتن نوعی سیاست شخصی، علاقه چندانی به تجربه آخرین ساخته خود ندارد. کارگردان ژاپنی حتی در مصاحبه‌ای اشاره کرده بود که اگر به تجربه الدن رینگ بپردازد، احتمالا به بازی ایده‌آل او تبدیل خواهد شد. با این‌حال، او می‌گوید عناوینی که در ساخت آن‌ها نقش داشته را بازی نخواهد کرد چرا که در این صورت، نمی‌توان از موارد ناشناخته‌ای که برای سایر بازیکنان تازگی دارند، لذت برد.

8. لو دادن توئیست پایانی داستان در تریلر رونمایی

در مبارزه نهایی بازی، بازیکن با یکی از بزرگ‌ترین توئیست‌های داستان الدن رینگ مواجه خواهد شد. جایی که بالاخره پرده از راز ماهیت وجودی شخصیت راداگان برداشته می‌شود و به این موضوع پی می‌بریم که او و ملکه ماریکا، در حقیقت یک نفر هستند. به‌طور کلی، مفهوم دوگانگی در سراسر داستان بازی مشهود است و این موضوع در پایان داستان به اوج خود می‌رسد. اما باید بدانید که توئیست داستانی مربوط به راداگان و ماریکا، از مدت‌ها پیش و در لحظه معرفی بازی در مقابل چشمان همه بود.

اگر پس از اتمام الدن رینگ باری دیگر تریلر رونمایی بازی را مشاهده کنید، درک کاملا متفاوتی از آن خواهید داشت. در جای جای تریلر، یک شخصیت زن و یک شخصیت مرد در مکانی یکسان قابل مشاهده هستند: ملکه ماریکا که قصد نابودی الدن رینگ را دارد، و راداگان (یا همان خودِ دیگر ماریکا) که درحال نوسازی آن است. البته که بدون داشتن پیشینه داستانی، هرگز نمی‌توان متوجه این موضوع شد. اما اکنون می‌توان دید که سازندگان از نخسین لحظات به‌شکل ظریف و هوشمندانه‌ای به تم دوگانگی اشاره داشتند.

7. نقطه ضعف عجیب ژنرال رادان

مبارزه با ژنرال رادان در منطقه کالید (Caelid) را می‌توان یکی از حماسی‌ترین لحظات تمام بازی دانست. باس فایتی که پس از طی کردن یک مقدمه‌چینی طولانی و مهیج، شما را به استقبال جنگی تمام عیار با یک اسطوره می‌برد. ژنرال رادان همچنین یکی از چالش برانگیزترین باس‌های بازی نیز به‌شمار می‌رود و از این رو، سختی بالای آن حسابی سر و صدای برخی از بازیکنان را در آورد. اما مدت کمی پس از عرضه بازی، طرفداران راهکاری جالب و تاحدی خنده‌دار را برای شکست دادن این باس پیدا کردند.

در نیمه دوم مبارزه با رادان، او به میان ستاره‌ها می‌رود و همانند یک شهاب سنگ آتشین خود را به زمین می‌کوبد. اما رادان، فاتح ستارگان نقطه ضعف غیرمنتظره‌ای دارد که می‌تواند به‌راحتی او را به کشتن دهد: ژنرال رادان نمی‌تواند شنا کند. فرود او به درون آب دریا مستقیما به مرگ این باس منجر می‌شود و بازیکن می‌تواند با کمک گرفتن از این گلیچ، در یک لحظه به پیروز میدان تبدیل شود.

باس مالنیا - Elden Ring

6. مالنیا و کشتار چند میلیونی

مدتی قبل باندای نامکو به بهانه جشن سالگرد عرضه الدن رینگ، اینفوگرافی جالبی را به اشتراک گذاشت. طبق داده‌های رسمی به دست آمده، بازیکنان الدن رینگ در طول این یک سال بیش از 9 میلیارد بار کشته شده‌اند که 69 درصد آن به دست دشمنان مختلف بازی بوده است. اما آمار جالب‌تری که منتشر شده، مربوط تعداد دفعاتی است که بازیکنان سعی داشته‌اند هر باس را شکست دهند. اکنون می‌توان با اطمینان لقب سرسخت‌ترین باس الدن رینگ را به مالنیا داد، چرا که آمار رسمی نشان می‌دهد که در مجموع بازیکنان بیش از 329 میلیون بار برای شکست دادن این باس تلاش کرده‌اند. مارگیت، نگهبان درخت منطقه Limgrave، راداگان، و ژنرال رادان به ترتیب با 281 میلیون، 277 میلیون، 148 میلیون، و 139 میلیون تلاش در رتبه‌های بعدی سخت‌ترین باس‌های الدن رینگ قرار گرفته‌اند.

5. تولد افسانه‌ای به نام Let Me Solo Her

حال که صحبت از چالش برانگیزترین باس‌های بازی به میان آمد، بگذارید به ماجرای یک پلیر افسانه‌ای بپرداریم که با کمک به صدها بازیکن، تبدیل به یک نماد شد. چند ماه پس از عرضه بازی، برخی کاربران که از شدت سختی باس فایت مالنیا آماده تسلیم شدن بودند، از ظهور پدیده‌ای به نام Let Me Solo Her خبر دادند. بازیکنی که گفته می‌شد در حالت آنلاین بازی به کمک افرادی می‌آمده که در شکست دادن باس مالنیا به مشکل خورده بودند. اما Let Me Solo Her همانند سامون‌های عادی در عناوین سولز نبود. کاربران در توصیف ویژگی‌های این بازیکن می‌گفتند که او همیشه تنها یک دیگ بر روی سر خود می‌پوشد، عملکرد بی‌نقصی دارد، و معمولا بدون ضربه خوردن، به‌تنهایی باس مالنیا را از پا در می‌آورد.

رفته‌رفته تعداد زیادی از کاربران داستان‌های مشابهی از رویارویی خود با این بازیکن را به اشتراک گذاشتند. Let Me Solo Her حالا در میان جامعه طرفداران سولز تبدیل به یک نماد شده، تا جایی که حتی فرام سافتور و باندای نامکو نیز برای تشکر و قدردانی از تلاش‌های این بازیکن، هدیه ویژه‌ای را برای او ارسال کردند.

4. محتویات حذف شده دارک سولز 3

رنالا (Rennala)، ملکه ماه کامل یکی از باس‌های مهم بازی است که بازیکن در آکادمی رایا لوکاریا با آن مواجه می‌شود. نکته جالبی که در مورد این باس وجود دارد، شباهت زیاد آن با یکی از شخصیت‌های نسخه سوم دارک سولز، یعنی روساریا (Rosaria) است؛ دو مادر بداقبالی که بی قید و شرط به فرزندان نگون‌بخت و ناقص الخلقه خود عشق می‌ورزند. البته که شخصیت روساریا هرگز در دارک سولز به عنوان باس فایت مقابل شما قرار نمی‌گیرد. اما طرفداران موفق به کشف شواهدی در این خصوص شده‌اند که نتایج جالبی را در بر دارد. در حقیقت، برخی از فایل‌های درون بازی دارک سولز 3 به این موضوع اشاره دارند که در مقطعی از توسعه بازی، شخصیت روساریا به عنوان یک باس در نظر گرفته شده، اما این باس هرگز به بازی نهایی راه پیدا نکرده است.

از این رو، برخی از طرفداران باور دارند که باس فایت رنالا در الدن رینگ، ورژن تکامل‌یافته باس فایتی است که فرام سافتور از مدت‌ها پیش قصد داشته تا در دارک سولز 3 از آن استفاده کند. البته که سازندگان هیچگاه در خصوص این فرضیه صحبتی نکرده‌اند، اما شباهت‌های غیرقابل انکار بین این دو شخصیت باعث شده تا طرفداران به این نتیجه‌گیری جالب برسند.

3. راز موفقیت الدن رینگ

با توجه به پیشینه درخشان استودیوی فرام سافتور، می‌شد حدس زد که الدن رینگ نیز به یک پروژه موفق تبدیل خواهد شد. با این وجود، پیش از عرضه بازی شاید کمتر کسی انتظار داشت که عملکرد تجاری آن تا این حد خیره‌کننده باشد. در حالی که دارک سولز 3 به چهار سال زمان نیاز داشت تا به فروش 10 میلیون نسخه‌ای برسد، فروش الدن رینگ در عرض کمتر از یک سال به 20 میلیون نسخه رسید.

اما پرسشی که مطرح می‌شود این است که راز دست‌یابی به چنین موفقیتی چه بوده؟ خب، باید گفت که حتی میازاکی نیز پاسخ دقیقی برای این سوال ندارد. او مدتی پیش طی اظهار نظر جالبی گفته بود: «اگر بخواهم صادق باشم، من نتوانسته‌ام تا آنقدرها علت موفقیت الدن رینگ را آنالیز کنم. مطمئنا بازی فروش بالایی دارد، اما علت آن چیست؟ راستش را بخواهید، من هنوز هم علت آن را نمی‌دانم.» در هر صورت، میازاکی می‌گوید که نمی‌خواهد چندان به این موضوع فکر کند، چرا که ممکن است فکر کردن به آن تبدیل به یک حواس‌پرتی در روند ساخت پروژه‌های آینده او شود.

جرج آر آر مارتین - Elden Ring

2. امضای جرج آر آر مارتین در الدن رینگ

باید اعتراف کرد که سرزمین The Lands Between یکی از جذاب‌ترین جهان‌های ویدئوگیمی است که طی چند سال اخیر در آن پا گذاشته‌ایم. مهم‌ترین عاملی که در ساخت و پرداخت پیشینه دنیای الدن رینگ نقش داشت، کسی نبود جز جرج آر آر مارتین، نویسنده معروف رمان‌های فانتزی حماسی نغمه یخ و آتش. همانند برخی از آثار پیشین مارتین، می‌توان دید که او در الدن رینگ نیز از عادت‌هایی مانند نسبت دادن شخصیت‌ها به خاندان‌های مختلف از طریق رنگ مو، دست برنداشته است. اما طرفداران با بررسی نام شخصیت‌های کلیدی داستان الدن رینگ، حتی به ارتباط جالب‌ترین میان داستان بازی و این نویسنده مشهور پی بردند.

اگر با دقت به نام نیمه خدایان و والدین آن‌ها نگاه کنید، می‌بینید که حرف ابتدایی تمام آن‌ها از R ،G و M تشکیل شده است. در واقع، اگر تنها حرف ابتدایی چهار والدین مهم داستان، یعنی Rennala ،Radagon ،Godfrey و Marika را در نظر بگیریم، با خلاصه نام جرج آر آر مارتین (GRRM) روبرو می‌شویم. البته که مارتین تمام این تشابهات را تصادفی خواند و اعلام کرد که هرگز چنین نام‌هایی را با قصد اشاره به اسم خود انتخاب نکرده، اما باید گفت که نمی‌توان ارتباطات اسمی بین آن‌ها را نادیده گرفت.

1. ماجرای تلخ یک هنرمند بااستعداد

مدتی پیش از عرضه الدن رینگ، در حالی که همه افراد برای تجربه بازی هیجان‌زده بودند، اخبار ناراحت‌کننده‌ای در خصوص یکی از اعضای سازنده بازی منتشر شد. متأسفانه ژوشین یه (Zhuoxin Ye) 30 ساله، یکی از کانسپت آرتیست‌های بااستعدادی که با فرام سافتور وارد همکاری شده بود، در 28 سپتامبر 2021 به علت بیماری از دنیا رفت. او که خود یکی از طرفداران بزرگ بازی‌های این استودیو محسوب می‌شد، کار بر روی الدن رینگ را همانند یک رویای محقق شده توصیف می‌کرد. مرگ زودرس به‌خودی خود مسئله بسیار دردناکی است. اما دانستن اینکه او هیچگاه قادر نبود نتیجه کارهای هنری خود را در بازی نهایی ببیند، شنیدن چنین خبری را حتی تلخ‌تر از قبل می‌کند. ژوشین یه همچنین پیش از کار بر روی الدن رینگ، فن آرت‌های متعددی را از ساخته‌های پیشین فرام سافتور به اشتراک گذاشته بود که بسیاری از آن‌ها، در بین طرفداران محبوبیت زیادی داشتند.

The post 10 حقیقتی که در مورد Elden Ring نمی‌دانید appeared first on بازی سنتر.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!