ارسال اس ام اس از دکل همراه اول به چه صورت انجام می‌شود؟


کسب و کارها با کمک قابلیت ارسال اس ام اس از دکل همراه اول می‌توانند پیامک خود را به صورت زنده در جایی که مشتریان حضور دارند یا در حال رفت و آمد هستند، ارسال کنند.

ارسال اس ام اس از دکل همراه اول
ارسال اس ام اس از دکل همراه اول

کسب و کارها به اشکال مختلف می‌توانند از سرویس‌های پیامکی استفاده کنند. یکی از قابلیت‌های کارآمد برای تجارت‌های مختلف امکان ارسال اس ام اس از دکل همراه اول است که با نام (LBS) شناخته می‌شود. این سرویس از مخفف کلمات (Location Based Service) گرفته شده است، به همین دلیل به آن سرویس مکان نما یا زنده (Live) هم می‌گویند. کسب و کارهایی که به هر نحوی بر موقعیت حضور مشتریان خود وابسته هستند، می‌توانند از این سرویس استفاده کنند. در این مطلب به بررسی ارسال پیامک از دکل همراه اول و نحوه انجام آن می‌پردازیم.

ارسال اس ام اس از دکل همراه اول چگونه است؟

نحوه ارسال پیامک از دکل همراه اول
نحوه ارسال پیامک از دکل همراه اول

ارسال اس ام اس از دکل همراه اول (LBS) به عنوان یک سرویس مبتنی بر مکان است که از فناوری‌های موجود برای ردیابی مکان مخاطب در زمان واقعی استفاده می‌کند. به همین دلیل است که نام دیگر این سرویس، پیامک زنده است. به این معنی که شما می‌توانید در لحظه حضور یک مخاطب در یک موقعیت جغرافیایی خاص، با ارسال پیامک او را با کسب و کار خود درگیر کنید، یا به اصطلاح آن را در دام خود گرفتار کنید. بر اساس این فناوری، موقعیت فیزیکی و جغرافیایی کاربران مد نظر شما شناسایی می‌شود تا بتوانید از آن به منظور ارائه خدمات، عملکردها و پیشنهادات مختلف استفاده کنید. اگرچه فناوری مبتنی بر مکان یا (LBS) بر روی سیستم‌های مختلف قابل اجراست، اما عمده استفاده آن برای دستگاه‌های تلفن همراه خواهد بود.

در این سرویس همه چیز به تعداد پیامک‌های مورد نظر شما بستگی دارد. به این صورت که هر چه تعداد پیامک‌های تبلیغاتی درخواستی شما بیشتر باشد، شعاع در نظر گرفته شده برای ارسال پیامک به مخاطبان هم بیشتر خواهد بود. اما همراه اول به عنوان اپراتور ارائه دهنده خدمات سرویس پیامک زنده، ایستگاه‌های مربوط به حمل و نقل عمومی را به عنوان نزدیک ترین مرکز ارسال اس م اس در نظر خواهد گرفت. از مزایای استفاده از این روش بر خلاف سایر شیوه‌های پیامکی می‌توانیم به ارسال پیامک به شماره‌های به روز اشاره کنیم.

استفاده از سرویس پیامک از دکل همراه اول چه کاربردهایی دارد؟

سرویس ارسال اس ام اس از دکل همراه اول می‌تواند برای شرکت‌های مختلف کارایی‌های متفاوتی را داشته باشد. در واقع هر شرکتی که به نوعی با مکان خاصی از تجارت خود درگیر است، می‌تواند از این سرویس استفاده کند. در ادامه به معرفی برخی از کاربردهای این سرویس برای مشاغل مختلف می‌پردازیم.

مکان یاب فروشگاه

مکان یاب فروشگاه
مکان یاب فروشگاه

سرویس ارسال پیامک از دکل همراه اول به مشتریان یک فروشگاه کمک می‌کند که در کوتاه ترین زمان ممکن، موقعیت جغرافیایی محل مورد نظر را پیدا و خرید خود را از آن مکان انجام دهند.

بازاریابی مبتنی بر مجاورت

یکی دیگر از کاربردهای سرویس (LBS) همراه اول، بازاریابی مبتنی بر مجاورت یا موقعیت مکانی است. طبق این کاربرد که البته استفاده از آن هم برای کسب و کارهای مختلف بسیار گسترده است، شرکت‌های مختلف می‌توانند تبلیغات خود را فقط برای فرد مورد نظر در یک موقعیت جغرافیایی ارسال کنند. شناسایی مشتریان بالقوه بر اساس این سرویس بسیار دقیق است و می‌تواند در رشد فروش تجارت مورد نظر بسیار مؤثر باشد.

ارائه اطلاعات سفر

استفاده از سرویس ارسال اس ام اس از دکل همراه اول می‌تواند اطلاعات مختلفی را بدون فوت وقت و بی درنگ در اختیار کاربران قرار دهد. برای مثال ارائه داده‌های ترافیکی یا گزارش‌های آب و هوایی به گوشی‌های هوشمند از سوی شرکت‌های مرتبط باعث می‌شود تا کاربران برای موقعیت‌های پیش رو برنامه ریزی خوبی داشته باشند و نسبت به کسب و کار مورد نظر حس اطمینان پیدا کنند.

نحوه فعال سازی سرویس ارسال اس ام اس دکل همراه اول

برای اینکه بتوانید از خدمات ارسال پیامک زنده همراه اول استفاده کنید، باید به صورت غیر مستقیم و از طریق سامانه پیام کوتاه ایده پردازان اقدام کنید و حداقل 2 روز قبل از اقدام برای ارسال پیامک‌ها، فایل اکسل مربوط به آن را پر کنید. در فایل اکسل مورد نظر موارد متعددی وجود دارند که باید آن‌ها را تکمیل کنید. برای مثال در بخش «ردیف» باید متون پیامکی مختلف را قرار دهید یا اینکه چندین مکان ارسال پیامک تبلیغاتی خود را انتخاب کنید. در بخش مکان هم باید محدوده مکان مورد نظر را نام گذاری کنید.

برای بخش مختصات جغرافیایی باید لوکیشن دقیق دریافتی از نقشه گوگل را مورد استفاده قرار دهید. به این صورت که از مختصات دقیق آن یک خروجی تهیه کنید و در محل مورد نظر از فایل اکسل وارد کنید. سایر بخش‌هایی که باید در این فایل اکسل آن‌ها را پر کنید، شامل شعاع، نوع سناریو، متن، تاریخ شروع و پایان، تعداد ارسال، گپ ارسال پیام کوتاه و فیلتر پیش شماره می‌شوند که هر یک موارد متعددی را دربرمی‌گیرد. شما می‌توانید از طریق دریافت مشاوره از کارشناسان ایده پردازان درباره هر یک از بخش‌های آن اطلاعات لازم را کسب کنید. اما زمانی که فایل اکسل را آپلود کردید، باید برای دریافت نتیجه از کارشناسان سامانه، منتظر دریافت پاسخ بمانید. البته یکی از معایب این شیوه ارسال پیامکی این است که گزارش‌های ارسالی در اختیار شما قرار نمی‌گیرند.

ارسال پیامک دکل همراه اول با سرویس ارسال منطقه ای چه تفاوتی دارد؟

تفاوت سرویس پیامک مکان نما و منطقه ای
تفاوت سرویس پیامک مکان نما و منطقه ای

حال که با کاربردها و نحوه استفاده از سرویس ارسال اس ام اس دکل همراه اول آشنا شدید، نوبت به مقایسه کارکرد آن با سرویس ارسال پیامک منطقه ای است. شاید در نگاه اول این دو سرویس کارکردی مشابه داشته باشند، اما در واقع این طور نیست. زیرا سرویس دکل همراه اول در واقع یک پیامک زنده است که به صورت آنی و در لحظه مخاطبان را شناسایی می‌کند. در مقابل سرویس ارسال پیامک منطقه ای، فرستادن پیامک انبوه برای یک منطقه خاص از پیش تعیین شده است.

برای مثال تصور کنید که شما یک مزون لباس در یک شهر کوچک دارید. بنابراین می‌خواهید تنها مشتریان ساکن در محدوده شهری خود را هدف قرار دهید. در این صورت با کمک گرفتن از بانک شماره موبایل ایده پردازان می‌توانید این کار را در هر زمان و مکانی انجام دهید و البته گزارش‌های مربوط به شماره‌های مخاطبین، تعداد پیام‌های دریافتی و تعداد پیامک‌هایی را که به مقصد نرسیده اند، مشاهده کنید.

این در حالی است که در سرویس پیامک زنده یا مکان نما، شما از هیچ بانک شماره موبایل از پیش تعیین شده ای استفاده نمی‌کنید و از طرفی به هیچ گزارشی درباره ارسال پیامک‌های خود به کاربران مورد نظر دسترسی نخواهید داشت. در کل ارسال پیامک منطقه ای بر اساس اطلاعات قدیمی است، زیرا ممکن است افراد در زمان ارسال پیامک در آن منطقه حضور نداشته باشند، اما سرویس مکان نما به شما امکان می‌دهد که پیامک خود را به صورت لحظه ای که مخاطب در یک موقعیت مکانی خاص حضور دارد، ارسال کنید. از سایر مزایای سرویس ارسال پیامک دکل همراه اول می‌توانیم به ساعت دقیق ارسال پیامک و جامعه هدف دقیق اشاره کنیم.

هشدار! این مطلب صرفا جهت آشنایی مخاطب گرامی با این کسب‌وکار منتشر شده است و بازی‌سنتر هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

The post ارسال اس ام اس از دکل همراه اول به چه صورت انجام می‌شود؟ appeared first on بازی سنتر.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!