افزایش قیمت بازی‌های فرست پارتی Xbox Series X|S در سال 2023


شرکت Microsoft رسما تأیید کرده که بازی‌های فرست پارتی ایکس باکس از سال 2023، با قیمت 70 دلار به فروش می‌رسند. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

لوگوی Xbox Game Studios

با آغاز نسل جدید کنسول‌های خانگی، تعدادی از ناشران بزرگ سیاست جدیدی را در قیمت‌گذاری عناوین خود اعمال کردند. طی دو سال اخیر بازی‌های متعددی با قیمت 70 دلار وارد بازار شده‌اند و اکنون مایکروسافت نیز به عنوان یکی از پلتفرم هولدرها، اعلام کرده که این رویه را در پیش می‌گیرد.

مایکروسافت این خبر را از طریق بیانیه‌ای که به IGN ارسال کرده، به گوش مخاطبان رسانده است. عناوین فرست پارتی کنسول ایکس باکس سری ایکس|اس حالا بجای 60 دلار، با قیمت 70 دلار به فروش می‌رسند. این در حالی است که مدتی پیش فیل اسپنسر رئیس ایکس باکس، از احتمال افزایش قیمت کنسول‌ها، بازی‌ها، و سرویس‌های اشتراکی مایکروسافت خبر داده بود. مایکروسافت در خصوص بالا بردن قیمت عناوین فرست پارتی خود گفته:

«قیمت جدید نمایان‌گر محتوا، مقیاس، و پیچیدگی فنی این عناوین خواهد بود. همانند تمام بازی‌های ساخته شده توسط تیم‌های ما در ایکس باکس، این عناوین نیز همچنان از روز اول عرضه بر روی گیم پس در دسترس خواهند بود.»

سونی، الکترونیک آرتز، اکتیویژن، تیک-تو، یوبیسافت و اسکوئر اینکس از جمله ناشرانی هستند که تصمیم گرفته‌اند قیمت بازی‌های جدید خود را افزایش دهند و حال می‌توانیم نام مایکروسافت را نیز به این لیست اضافه کنیم. بدین ترتیب، عناوین فرست پارتی موردانتظار Forza Motorsport ،Redfall و همچنین Starfield با قیمت 70 دلار عرضه می‌شوند، اما همان‌طور که اشاره شد، تمام این عناوین از هنگام عرضه در اختیار مشترکان سرویس گیم پس قرار خواهند گرفت.

The post افزایش قیمت بازی‌های فرست پارتی Xbox Series X|S در سال 2023 appeared first on بازی سنتر.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!