بازی جذاب Astro’s Playroom را بیشتر بشناسید


زمانی که در سال 2013 پلی‌استیشن 4 به بازار معرفی شد، بسیاری از کاربران با ویژگی‌های مختلف این دستگاه جذاب، ازجمله دوربین آن آشنا نبودند. به همین دلیل طراحان کنسول بازی متفاوت و جدیدی با نام The Playroom را نیز منتشر کردند تا ویژگی‌های دوربین این کنسول را به‌خوبی به کاربران نشان دهد.

حالا ما در روزهایی هستیم که کنسول پلی‌استیشن 5 نیز به‌عنوان نسل نهم این کمپانی معرفی شده است. در کنار این کنسول هم بازی Astro’s Playroom ارائه شده تا آموزشی خاص و مفرح برای نشان دادن قابلیت‌های مختلف پلی‌استیشن 5 باشد. این قابلیت‌ها موارد مختلفی مانند دسته دوئل سنس و گزینه‌هایی دیگر است. در ادامه قصد داریم این بازی جذاب را بررسی کنیم.

ویژگی‌های خاص کنترلر جدید

اولین چیزی که در هنگام بازی در این پلتفرم متوجه آن می‌شوید، ویژگی‌های منحصربه‌فرد و خاصی است که در دسته‌ها مخفی شدند. این بازی در سبک سکوبازی توسط استودیو بازی ژاپنی Asobi Team طراحی شده و توسعه یافته است. درعین‌حال بازی Astro’s Playroom به بهترین شکل خصوصیات ویژه کنترلر جدید DualSense را نشان می‌دهد که توسط کمپانی سونی ساخته شده است. دسته‌ای که نسبت به نمونه‌های مشابه خود در گذشته، بالغ‌تر شده و حالا برای هدایت ربات‌ها، مبارزه باس‌ها و همچنین پرش از سکوها، عکس‌العملی هوشمندانه و حرفه‌ای از خود نشان می‌دهد.

نکته قابل‌توجه دیگر این است که این بازی کاملا رایگان ارائه شده و فقط به‌عنوان پلتفرمی برای آموزش گیمرها و آشنا کردن آن‌ها با خصوصیات کنترلر دوال سنس محسوب می‌شود. دسته‌ای که در هنگام بازی، حسی کامل از یک بازی دقیق را به شما منتقل می‌کند.

کنترلر دارای لرزش پایین به بالای، عبور کنسول‌ها با سرعتی عجیب از کنار دستتان و پرش یک ربات بامزه از درون دسته دوال سنس است. علاوه بر آن گروه اسوبی به‌عنوان طراح این بازی، برای تمام قسمت‌های بازی بخش آموزشی و راهنمایی ارائه کرده است. بازیکنان می‌توانند از طریق انیمیشن‌های متنوع، المان‌های سرگرم‌کننده و موسیقی شنیدنی آن، نکات مختلفی از بازی را یاد بگیرند و بازی بهترین را تجربه کنند. اما بااین‌وجود چند ویژگی خاص دیگر در این دسته نهفته است که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

هپتیک فیدبک در دسته دوال سنس

اولین خصوصیت، هپتیک فیدبک است که با کمک آن گام نهادن روی هر سطحی در بازی، احساسی متفاوت به شما انتقال می‌دهد. به‌طور مثال وقتی روی چمن‌ها قدم می‌زنید، دسته احساس خاصی از کشیده شدن چمن به پای ربات را منتقل می‌کند. اما در صورتی که بخواهید روی سطحی فلزی گام بگذارید، دسته با فاصله‌های کوتاه می‌لرزد. وقتی در بازی باران ببارد، بارش باران را به شکل نقطه‌ای روی دسته احساس می‌کنید. درنهایت اینکه، حضور در فضاهای شنی، یخی و یا لیز خوردن را کاملا احساس خواهید کرد و این موارد یعنی جذابیت بی‌پایانی که در بازی تجربه می‌کنید.

بلندگوها روی کنترلر

دومین ویژگی منحصربه‌فردی که در این کنترلر دیده می‌شود، طراحی اسپیکرها روی دسته هستند. این ویژگی باعث می‌شود که با رفتن روی هر نوع سطحی، صدای خاص آن را هم در هنگام بازی دریافت کنید . به‌طور مثال تصور کنید که در حال قدم زدن روی برف، شن و گل‌ولای هستید. در تمامی این موارد واقعا صدای برف، شن‌های ریز و گل‌ولای را خواهید شنید. همچنین صدای فعالیت‌های دیگری که در هنگام بازی انجام می‌دهید، مانند برداشتن تیر و کمان، کشیدن تیرها، پوشیدن لباس و هر چیزی که تصویر کنید را به‌وضوح خواهید شینید. به همین دلیل پیشنهاد تمام گیمرها و طراحان بازی این است که به‌هیچ‌وجه صدای اسپیکرها را کم یا قطع نکنید. جذابیت‌های بازی در همین صداها مخفی شده است!

یک بازی با مراحل جذاب متفاوت

این بازی به شکلی طراحی شده که مراحل مختلفی دارد و در هرکدام از این مراحل با اتفاقات تازه و جدیدی هم روبرو می‌شوید. البته طراحان بازی به شکلی ساختار سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بازی را ایجاد کردند که در هر مرحله فضایی متفاوت را تجربه کنید.

به‌طور مثال در مرحله کولینگ لباسی با نام Frog را می‌پوشید که برای کنترل کردن آن نیاز به استفاده از حسگر موشن کنترلر و ادپتیو تریگرها دارید. همچنین در مرحله دیگری با نام جی‌پی‌یو، یک لباس میمون در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این مرحله هم باید از حسگر موشن برای پرش‌های بلند‌تر استفاده کنید و برای این کار باید کنترلر را بچرخانید.

چالش جذاب اسپیدران

قسمت جذاب دیگری که در این بازی طراحی شده است، مرحله‌ای با نام اسپیدران است. روش کار به این صورت است که گیمرها باید بعد از تمام کردن هر مرحله، با طراحی متفاوتی به نام اسپیدران روبرو می‌شوند. این مرحله که تفاوت زیادی با مراحل دیگر دارد، به این صورت است که باید رقابت در لیدربورد را با سرعت تمام به پایان برسانید.

به عبارت دیگر این مرحله در اصل شما را با چالشی جالب روبرو می‌کند و در آن باید با سایر رقبای خود در تمام جهان رقابت کنید. بنابراین تمام بازیکنان این بازی در نقاط مختلف جهان، در چالش اسپیدران، در حال رقابت با سایر دوستان و رقبای خود خواهند بود. همین مسئله نیز جذابیت دیگری به بازی بخشیده است.

کنسول پلی‌استیشن 5 جذابیت‌های زیادی برای گیمرها ارائه می‌کند. البته نمی‌توان انکار کرد که این کنسول در حال حاضر گران‌قیمت است، اما با استفاده از خرید PS5 اقساط، به‌خوبی می‌توانید در محیطی منحصربه‌فرد، تجربه‌ای متفاوت از بازی به دست بیاورید.

موسیقی و صداگذاری بازی

نکته مهم و قابل‌توجه دیگری که در بازی Astro’s Playroom به آن دقت شده، تنوع موسیقی در مراحل مختلف است. البته ممکن است با شنیدن موسیقی مراحل مختلف به این نتیجه برشید که یک موسیقی به گوش می‌رسد، درحالی‌که هر مرحله دارای تم متفاوتی از موزیک است. همچنین هارمونی صداها در هر مرحله متفاوت از دیگری است.

اگرچه گوش دادن به موسیقی این بازی در کنسول پلی‌استیشن 5 به طول کامل امکان‌پذیر است؛ اما در اختیار داشتن ابزارهای دیجیتال مناسب کمکی و تلویزیونی با وضوح تصویر و ابعاد بیشتر، کمک می‌کند که از بازی بیشتر لذت ببرید. البته تهیه تمام لوازم دیجیتال و برقی خانگی در کنار کنسول پلی‌استیشن 5 ممکن است کمی گران تمام شود. به همین دلیل می‌توانید از روش‌های مقرون به‌صرفه استفاده کنید. به‌طور مثال به فروشگاه‌هایی مراجعه کنید که فروش اقساطی لوازم خانگی بدون پیش پرداخت را به شما پیشنهاد می‌دهند.

نکته دیگر اینکه موسیقی این بازی به شکلی فانتزی، دلنشین و هیجان‌انگیز ساخته شده تا ساختاری متناسب با فضای هر مرحله از بازی داشته باشد. همچنین بتواند به‌خوبی هیجان را به گیمرها انتقال دهد. درعین‌حال موسیقی متن روندی ثابت و ساده را پیش می‌برد و حتی می‌توان پیشنهاد داد که موسیقی متن را یک بار جداگانه و فارغ از بازی، گوش کنید.

علاوه بر آن صداگذاری بازی هم به بهترین شکل ارائه شده است تا در موقعیت‌های مختلفی که در بازی تجربه می‌کنید، صداهایی با وضوح و دقت بالا دریافت کنید. به‌طور مثال صدای باران، حرکت شن‌های صحرا، طوفان، باد، خرد شدن برف‌ها زیر پایتان، برخورد با سطوح چوبی و فلزی و بسیاری موارد دیگر را در بازی به‌خوبی خواهید شنید. به عبارت دیگر تمام جذابیت‌های مختلفی که در این بازی ارائه می‌شود، به‌طور کامل به صداها، قدرت اسپیکر و کنترلر بستگی دارد. به همین دلیل اگر هرکدام از این موارد دچار نقصی باشند، تمام لذت بازی را دریافت نخواهید کرد.

The post بازی جذاب Astro’s Playroom را بیشتر بشناسید appeared first on بازی سنتر.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!