چه وسایلی را نمیتوان به کابین هواپیما برد؟


هنگامی که می‌خواهید از alibaba هواپیما انتخاب کرده و بلیطی را برای سفر خود بخرید، یکی از مهم‌ترین موضوعات برای شما، بستن چمدان است. حتما باید وسایل لازم را همراه خود ببرید و از آن‌ها در سفر استفاده کنید. معمولا مسافرانی که با هواپیما سفر می‌کنند، یک چمدان را در قسمت بار قرار می‌دهند و برخی از وسایل لازم برای طول سفر و مسیر پرواز را در یک کیف دستی به داخل کابین می‌برند. دقت داشته باشید که شما میزان مشخص و محدودی را می‌توانید در سفر خود به داخل کابین ببرید.

شما اجازه بردن همه وسایل به داخل کابین را ندارید و وسایل شما باید موردتایید باشند. حتی وسایلی که در قسمت بار هواپیما قرار می‌دهید نیز انواع مجاز و غیرمجاز دارند. ما در این‌مقاله می‌خواهیم درباره این‌که چه وسایلی را نمی‌توان به کابین هواپیما برد، صحبت کنیم. اگر می‌خواهید قبل از خرید بلیط هواپیما از این موضوع مطلع باشید حتما این‌مقاله را بخوانید و آن را با دوستان و همراهان سفر خود به اشتراک بگذارید.

حمل مایعات

مسافران نمی‌توانند بیش از 100 میلی‌گرم مایع را به داخل کابین هواپیما ببرند. حتی اگر می‌خواهید مایعات خوراکی یا موارد ضروری را با خود به داخل هواپیما ببرید، باید حجم آن‌ها کم‌تر از 100 میلی‌گرم باشد. مثلا اگر قطره چشمی باید در داخل کابین هواپیما همراه خود داشته باشید، بهتر است حجمی کم‌تر از مقدار مجاز را به داخل کابین ببرید.

وسایل تیز و برنده

شما اجازه حمل وسایل تیز و برنده به داخل کابین هواپیما ندارید. قلاب، میل بافتنی، ناخن‌گیر، سوهان ناخن، تیغ ریش‌تراش، در بطری بازکن و وسایلی مانند آن‌ها که ممکن است خطراتی را برای شما یا دیگر مسافران داشته باشد، نباید به داخل کابین ببرید. ورود وسایلی مانند این‌موارد ممنوع است.

ابزار ورزشی و وسایلی که قابلیت آسیب رساندن دارند

چوب بیلیارد، چوب گلف، تیروکمان، چوب بیسبال، راکت و دیگر وسایل ورزشی که ممکن است از آن‌ها برای آسیب‌زدن به دیگران استفاده شوند، نباید به داخل کابین هواپیما ببرید. حمل این‌ابزار در انواع مختلف آن ممنوع است و احتمالا به شما اجازه داده نمی‌شود که آن‌ها را به داخل کابین ببرید. اگر از alibaba هواپیما می‌خرید، حتما این‌موضوع و وسایلی مانند این‌ها را کنترل کنید و درباره آن‌ها از شرکت‌های هواپیمایی نیز بپرسید.

ابزارآلات

معمولا مسافران اجازه بردن وسایل غیرمجاز به داخل کابین هواپیما را ندارند. برخی از وسایل مانند ابزارآلات اگرچه کاربرد خطرناک ندارند؛ ولی همراه‌داشتن آن‌ها در کابین به شکل‌های مختلف می‌تواند خطرآفرین باشد. چکش، دریل، پیچ‌گوشتی، آچار و … از‌جمله وسایلی هستند که بردن آن‌ها به داخل کابین هواپیما مجاز نیست.

وسایل آتش‌زا و مواد محترقه

شما به‌هیچ‌عنوان اجازه این را ندارید که وسایل آتش‌زا و مواد محترقه به داخل کابین هواپیما ببرید. دقت کنید که شما در هواپیما ممکن است جان خود و افراد بسیار دیگری را به خطر بیندازید. پس باید قوانین را مرور کرده و آن‌ها را به بهترین شکل رعایت کنید. یکی از مهم‌ترین مواردی که قبل از خرید بلیط هواپیما و سفر هوایی باید مدنظر قرار دهید این است که شما اجازه حمل چه وسایلی را به قسمت بار و کابین هواپیما دارید. کبریت و فندک از وسایلی هستند که شاید وجود آن‌ها در جیب بسیاری از افراد عادی باشد، اما باید دقت کنید که شما اجازه حمل آن‌ها به داخل کابین هواپیما را ندارید.

دینامیت، کلر، بمب، باروت، ترقه، مواد رادیواکتیو، کیسه هوای اتومبیل و وسایلی مانند این ازجمله مواردی هستند که شما نمی‌توانید ان‌ها را با هواپیمای مسافربری جابه‌جا کنید. حتی ورود برخی از این‌مواد به قسمت بار هواپیما هم ممنوع است چه برسد به داخل کابین و جایی که دیگر مسافران قرار است سفری آرام و بی‌خطر را تجربه کنند.

The post چه وسایلی را نمیتوان به کابین هواپیما برد؟ appeared first on بازی سنتر.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!