پایان اعتصابات نویسندگان هالیوودی بعد از ۵ ماه


انجمن نویسندگان آمریکا (یا به اختصار WGA) که حدود ۵ ماه گذشته را در اعتصاب به سر می‌برده‌اند، رسما اعلام کردند که با اتحادیه تهیه کنندگان فیلم و تلوزیون (AMPTP) به توافق رسیده‌اند تا به اعتصاباتشان پایان دهند.

WGA که به نمایندگی از نویسندگان هالیوودی، با تهیه کنندگان و استودیوهای بزرگ مذاکره می‌کرد، پس از ۵ روز مذاکره فشرده، رسما اعلام کرد که به توافقی سه ساله با این اتحادیه دست پیدا کرده است که آن‌ها را قانع کرده تا به اعتصابات خود پایان دهند تا کمی از بحران این روزهای هالیوود کاسته شود.

این خبر در توئیتر WGA اعلام شده است، اگرچه هنوز قرارداد مذکور نهایی نشده است و به محض نهایی شدن آن، جزئیاتش به اطلاع عموم رسانده خواهد شد.

اعتصابات نویسندگان آمریکایی هالیوود، از ۲ می امسال (۱۲ اردیبهشت) بخاطر عدم دریافت دستمزد منصفانه و نگرانی از به خطر افتادن آینده شغلی آن‌ها به علت امکان استفاده استودیوها از هوش مصنوعی برای خلق فیلمنامه‌ها در آینده، شروع شد و تا امروز ادامه داشت.

حالا باید دید تنها اعتصاب باقی مانده در هالیوود، یعنی اعتصاب انجمن بازیگران آمریکا (SAG-AFTRA)، به کجا خواهد رسید و اینکه آیا آن‌ها هم بعد از ۷۳ روز اعتصاب، با AMPTP به توافق خواهند رسید یا اینکه چرخ هالیوود همچنان ناتوان از چرخیدن خواهد ماند.

The post پایان اعتصابات نویسندگان هالیوودی بعد از ۵ ماه appeared first on بازی سنتر.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!